Esiintyjät 2017

Muutokset mahdollisia.

*Uusimmat lisäykset tummennettuna!

 

Latinoviikko

MA 22.5.2017 Porfirio & Amigo
TI 23.5.2017 Trio Cruisin's Son - Billy's Band (St Peterburg)
KE 24.5.2017 Porfirio & Amigo - Jussi Raittinen - rokki-isä
TO 25.5.2017 Helatorstai - Free Cell Band
PE 26.5.2017 Bohemio Latino with Carlos D’l Puerto
LA 27.5.2017 Chimi Finlatin quartet
SU 28.5.2017 Vanaja tanssiorkesteri


Nostalgiaviikko

MA 29.5.2017 Vanaja - nostalgian lähettiläät
TI 30.5.2017 Kaapo & Zetor - aitoa rautalankaa (Kaarina)
KE 31.5.2017 Kaapo & Zetor - 60's
TO 1.6.2017 Kaapo & Zetor 
PE 2.6.2017 Bohemio Latino with Carlos D’l Puerto
LA 3.6.2017 Bohemio Latino with Carlos D’l Puerto
SU 4.6.2017 Chimi Finlatin trio


Seinähulluviikko

MA 5.6.2017 Trio Cruisin's Son - Jiri Nikkinen Beatles tribute band (”Suomen virallinen ”beatle”)
TI 6.6.2017 7 Seinähullua veljestä - 51 v Juhlakonsertti
KE 7.6.2017 7 Seinähullua veljestä - 51 v Juhlakonsertti
TO 8.6.2017 7 Seinähullua veljestä - 51 v Juhlakonsertti
PE 9.6.2017 7 Seinähullua veljestä - 51 v Juhlakonsertti
LA 10.6.2017 7 Seinähullua veljestä - 51 v Juhlakonsertti
SU 11.6.2017 Lea Laven & Pentti-Oskari Kankaan 7 Seinähullua


Turkulaisviikko

MA 12.6.2017 Only3 
TI 13.6.2017 Rock Jerry and the Sounds - Suomen rock-kuningas -59 ja legendat yhdessä lavalla (Hki)
KE 14.6.2017 The Spiders (Turku)
TO 15.6.2017 Simple Rock 
PE 16.6.2017 Walker Group (Turku)
LA 17.6.2017 Bluescale - The Bark Street Band (Turku)
SU 18.6.2017 Calling Elvis (Turku)


Juhannustanssiviikko

MA 19.6.2017 Finlanders - Itsenäisyys 100v tanssit
TI 20.6.2017 The House Band
KE 21.6.2017 Bohemio Cuba Social Club
TO 22.6.2017 The House Band
PE 23.6.2017 Juhannustanssit - The Pelargonia Tanssiorkesteri - Bohemio Cuba Social Club
LA 24.6.2017 The Pelargonia Tanssiorkesteri - Bohemio Cuba Social Club
SU 25.6.2017 Juhannuksen päättäjäiset - The House Band
 

Jatsiviikko

MA 26.6.2017 Bohemio Cuba Social Club 
TI 27.6.2017 Bohemio Cuba Social Club 
KE 28.6.2017 Jazz-festival & Jamsession workshop
TO 29.6.2017 Jazz Academy All Stars - Jari Perkiömäki Quintet - Jyrki Kangas, Riitta Paakki ym. Jam session
PE 30.6.2017 Jazz-festival & Jamsession workshop
LA 1.7.2017 M.A. Numminen & Lastenkonsertti klo 14 -  M.A. Numminen & Jamsession workshop klo 17
SU 2.7.2017 Bohemio Cuba Social Club

 

Kansainvälinen viikko

MA 3.7.2017 The Pelargonia Tanssiorkesteri
TI 4.7.2017 The Pelargonia Tanssiorkesteri
KE 5.7.2017 Gunhild Carling ja Carling Family Jazzcircus (Se)
TO 6.7.2017 Gunhild Carling ja Carling Family (Se)
PE 7.7.2017 Gunhild Carling ja Carling Family (Se)
LA 8.7.2017 Best of The Beatles Classic & M. Veijalainen & Sinfonikot
SU 9.7.2017 Bohemio Cuba Social Club 

 

The Midnight Sun Beatles & Sixties Week

MA 10.7.2017 Ramblers 60's Band - 60-luvun nostalgiaa
TI 11.7.2017 Jay Goeppner (USA) & Maiju lepomäki Duo - The Urban Crow
KE 12.7.2017 Jay Goeppner & Maiju lepomäki Duo - The Urban Crow
TO 13.7.2017 Jay Goeppner & Maiju lepomäki Duo - The Urban Crow
PE 14.7.2017 Jay Goeppner & Maiju lepomäki Duo - The Urban Crow
LA 15.7.2017 Jay Goeppner & Maiju lepomäki Duo - The Urban Crow
SU 16.7.2017 Sumaja (Jan Engblom Trio)

 

Purjeiden viikko

MA 17.7.2017 Sumaja (Jan Engblom Trio)
TI 18.7.2017 Tinos - aitoa rautalankaa
KE 19.7.2017 Tinos - takaisin 60-luvulle
TO 20.7.2017 TSR - Tommi Läntinen - Nääsvillen kantrimiehet - Martin Alvarado (Argentina) & Bandola (8-miehinen classic tango-orkesteri) - Pentti-Oskari Kankaan 7 Seinähullua veljestä
PE 21.7.2017 TSR - 7 Seinähullua + paljon muita
LA 22.7.2017 TSR - 7 Seinähullua
SU 23.7.2017 TSR - Lea Laven & 7 Seinähullua 

 

Kansantanssiviikko

MA 24.7.2017 Ramblers 60's Band - Nostalgian huumaa
TI 25.7.2017 Ramblers 60's Band
KE 26.7.2017 Europeade 2017 - Satoja kansainvälisiä esiintyjiä
TO 27.7.2017 Europeade 2017 - Tanssijoita, laulajia, soittajia
PE 28.7.2017 Europeade 2017 - Kuuman kesän huipentuma
LA 29.7.2017 Europeade 2017 - Jokiranta elää
SU 30.7.2017 Europeade 2017 - Maailma tanssii ja soi!

 

Nostalgiaviikko

MA 31.7.2017 Rolf Hasselblatt Quintett - Kuin silloin ennen
TI 1.8.2017 Rolf Hasselblatt Quintett - Swingiä
KE 2.8.2017 Rolf Hasselblatt Quintett - Nostalgiaa
TO 3.8.2017 Raimond (Mikkeli) - Rock'n'Roll
PE 4.8.2017 Raimond, Twist'n'Shout (Jyväskylä), J.Manerus & Kultamaa (Jyväskylä)
LA 5.8.2017 Raimond, Twist'n'Shout, J.Manerus & Kultamaa
SU 6.8.2017 Porfirio & Friend

 

Rock'n'Roll Party -viikko

MA 7.8.2017 Anna Hanski (Tku - Helsinki)
TI 8.8.2017 Bohemio Cuba Social Club
KE 9.8.2017 Ramblers 60's Band
TO 10.8.2017 The Nordbeat (Kuopio) - Rokkivaarit lavalla
PE 11.8.2017 The Nordbeat, The Braggarts (Mikkeli), Stickville  (Espoo)
LA 12.8.2017 The Nordbeat, The Braggarts, Stickville - Rock'n'Roll Party
SU 13.8.2017 Bohemio Cuba Social Club 

 

Nostalgia- ja rokkiviikko

MA 14.8.2017 Bohemio Cuba Social Club 
TI 15.8.2017 Pepe Willberg & Band
KE 16.8.2017 Pepe Willberg & Band
TO 17.8.2017 Jussi & The Boys
PE 18.8.2017 Jussi & The Boys
LA 19.8.2017 Vanaja - kutsuu tanssiin
SU 20.8.2017 Vanaja

 

Rautalankaviikko

MA 21.8.2017 The House Band
TI 22.8.2017 The Strangers & back to Sixties Ande Päiväläinen (Hki)
KE 23.8.2017 Esquires + Eero Raittinen (Hki)
TO 24.8.2017 The Spiders - aitoa rautalankaa (Turku)
PE 25.8.2017 Express 50v juhlakonsertti (Oulu)
LA 26.8.2017 Express 50v juhlakonsertti
SU 27.8.2017 The House Band

 

Päätösviikko

MA 28.8.2017 The House Band
TI 29.8.2017 The House Band
KE 30.8.2017 The House Band
TO 31.8.2017 The House Band
PE 1.9.2017 Vanaja tanssiorkesteri
LA 2.9.2017 Vanaja - Walker Group
SU 3.9.2017 Päättäjäiset  - Lasse Liemola - The Pelargonia tanssiorkesteri - Eki Välilä ym.

 

Muutokset mahdollisia.