Esiintyjät 2018

Muutokset mahdollisia.

Klikatessa bändin nimeä löydät esiintyjistä lisää tietoa.

Avajaisviikko

TO 26.4. Avajaiset klo 16!Walker Group
PE 27.4. The Aqua Barons (GREEK) / Chimi Finlatin
LA 28.4. Rungon Kamari- ja Tanssiorkesteri
SU 29.4. Iskelmätyttö Rosa&kumpp. / Rungon Kamari- ja Tanssiorkesteri

 

Vappuviikko

MA 30.4. Vappuaatto!Rungon Kamari- ja Tanssiorkesteri / Chimi Finlatin
TI 1.5. Vappupäivä!Rungon Kamari- ja Tanssiorkesteri  / Chimi Finlatin
KE 2.5. Chimi Finlatin
TO 3.5. Meiju & Juha
PE 4.5. Vanaja Tanssiorkesteri
LA 5.5. Vanaja Tanssiorkesteri
SU 6.5. Vanaja Tanssiorkesteri

 

Tanssiviikko

MA 7.5. Chimi Finlatin
TI 8.5. Marianne Kantola & Seppo & Jenni Mäkikalli trio
KE 9.5. UusiQ
TO 10.5. Helatorstai! DJ Goodblood & Kachao Man
PE 11.5. Ramblers 60’s Band
LA 12.5. Ramblers 60’s Band
SU 13.5. Äitienpäivä! - Sunny Side Swing Band

 

Rautalankaviikko

MA 14.5. Hilanders
TI 15.5. Hilanders
KE 16.5. Hilanders
TO 17.5. The Hush
PE 18.5. JJ-Band
LA 19.5. JJ-Band
SU 20.5. JJ-Band

 

Nostalgiaviikko

MA 21.5. Free Cell
TI 22.5. BeatCoasters / The Sounds
KE 23.5. Jussi Raittinen & Tapsa Kojo
TO 24.5. Kaapo & Zetor
PE 25.5. The Old Stars
LA 26.5. The Old Stars
SU 27.5. 7 Seinähullua Veljestä & Lea Laven

 

Seinähulluviikko

MA 28.5. 7 Seinähullua Veljestä
TI 29.5. 7 Seinähullua Veljestä
KE 30.5. 7 Seinähullua Veljestä
TO 31.5. Cruisin’s Son
PE 1.6. Art In Tanzania / Chimi
LA 2.6. Art in Tanzania / Chimi
SU 3.6. Art in Tanzania / Chimi

 

Afrikan viikot

MA 4.6. Art in Tanzania / Chimi
TI 5.6. Art in Tanzania / Chimi
KE 6.6. Art in Tanzania / Chimi
TO 7.6. Art in Tanzania / Chimi
PE 8.6. Art in Tanzania / Chimi
LA 9.6. Art in Tanzania / Chimi
SU 10.6. Art in Tanzania / Chimi

 

Afrikan viikot

MA 11.6. Art in Tanzania / Chimi
TI 12.6. Art in Tanzania / Chimi
KE 13.6. Art in Tanzania / Chimi
TO 14.6. Art in Tanzania / Chimi
PE 15.6. Art in Tanzania / Chimi
LA 16.6. Art in Tanzania / Chimi
SU 17.6. Art in Tanzania / Chimi

 

Juhannustanssiviikko

MA 18.6. Varaslähtö juhannustansseihin! – Finlanders & 7 Seinähullua Veljestä
TI 19.6. Art in Tanzania / Chimi
KE 20.6. Art in Tanzania / Chimi
TO 21.6. Art in Tanzania / Chimi
PE 22.6. Juhannusaaton tanssit!Chimi Finlatin / Art In Tanzania
LA 23.6. Juhannuspäivän tanssit Chimi Finlatin / Art In Tanzania
SU 24.6. Art in Tanzania / Chimi

 

Afrikan viikot

MA 25.6. Art in Tanzania / Chimi
TI 26.6. Art in Tanzania / Chimi
KE 27.6. Art in Tanzania / Chimi
TO 28.6. Art in Tanzania / Chimi
PE 29.6. Art in Tanzania / Chimi
LA 30.6. Art in Tanzania / Chimi
SU 1.7. Varaslähtö Jazzfestivaaliviikkoon! Antti Sarpila

 

Jazzviikko – Aurajoen Jazzfestivaalit!

MA 2.7. Antti Sarpila
TI 3.7. Gunhild Carling & Carling Family
KE 4.7. Gunhild Carling & Carling Family
TO 5.7. Jazz Academy Jazz Workshop
PE 6.7. Jazz Academy Jazz Workshop
LA 7.7. Jazz Academy Jazz Workshop
SU 8.7. Jazz Academy Jazz Workshop

 

Midnight Sun Beatles & Sixties Week

MA 9.7. House Band
TI 10.7. Jay Goeppner & The Urban Crow + Da Capo Vintage-yhtye
KE 11.7. Jay Goeppner & The Urban Crow + Da Capo Vintage-yhtye
TO 12.7. Jay Goeppner & The Urban Crow + Da Capo Vintage-yhtye
PE 13.7. Jay Goeppner & The Urban Crow + Da Capo Vintage-yhtye
LA 14.7. Jay Goeppner & The Urban Crow + Da Capo Vintage-yhtye
SU 15.7. Freeman & Tammilehto

 

Rytmiviikko

MA 16.7. Freeman & Tammilehto
TI 17.7. Marco Cuccinotta musica de Italiana / Arzi Mertaranta & All Stars
KE 18.7. Marco Cuccinotta musica de Italiana / Arzi Mertaranta & All Stars
TO 19.7. Marco Cuccinotta / Ernos – aitoa 60-luvun nostalgiaa
PE 20.7. Marco Cuccinotta / Tammer-Hanurit - 11 soittajaa!
LA 21.7. Marco Cuccinotta / Tammer-Hanurit - 11 soittajaa!
SU 22.7. Tammer-Hanurit - 11 soittajaa!

 

Helleviikko

MA 23.7. Tammer-Hanurit kvartetti
TI 24.7. Tammer-Hanurit kvartetti
KE 25.7. Tinos
TO 26.7. Tinos
PE 27.7. House Band
LA 28.7. AhjoWood jazz trio
SU 29.7. AhjoWood jazz trio

 

Twistiviikko

MA 30.7. Tina Harlem Jazz Band
TI 31.7. Salonkiorkesteri Timbuktu
KE 1.8. Salonkiorkesteri Timbuktu
TO 2.8. Raimond
PE 3.8. Raimond / Twist’n’Shout
LA 4.8. Raimond / Twist’n’Shout
SU 5.8. Walker Group

 

Nostalgiaviikko – Vaakahuoneen Nostalgiafestivaalit!

MA 6.8. Calling Elvis
TI 7.8. The Spiders & Noble Coffee
KE 8.8. Tommi Läntinen / The BBand & Bluescale
TO 9.8. The Nordbeat / BeatCoasters / The Sounds
PE 10.8. The Nordbeat / The Braggarts / BeatCoasters / The First
LA 11.8. The Nordbeat / The Braggarts / BeatCoasters
SU 12.8. Marco Cuccinotta musica de Italiana /

 

Bileviikko

MA 13.8. Marco Cuccinotta musica de Italiana /
TI 14.8. Marco Cuccinotta / Pepe Willberg & Band
KE 15.8. Marco Cuccinotta / Pepe Willberg & Band
TO 16.8. Hilanders
PE 17.8. Hilanders
LA 18.8. Hilanders
SU 19.8. Hilanders

 

Back to 60’s –viikko

MA 20.8. House Band
TI 21.8. Ernos – aitoa 60-luvun nostalgia
KE 22.8. Marco Cuccinotta musica de Italiana
TO 23.8. Marco Cuccinotta
PE 24.8. The Old Stars
LA 25.8. House Band
SU 26.8. Kamarikuoro Melos

 

Päättäjäisviikko

MA 27.8. House Band
TI 28.8. Aurajoella raikaa -kuorolaulutapahtuma
KE 29.8. Jussi Raittinen & Tapsa Kojo
TO 30.8. BeatCoasters
PE 31.8. Vanaja Tanssiorkesteri
LA 1.9. Vanaja Tanssiorkesteri / Walker Group
SU 2.9. Päättäjäiset!Vanaja Tanssiorkesteri / Walker Group / Lasse Liemola

Muutokset mahdollisia.

Kaikista esiintyjistä on tulossa oma esittelysivunsa kevään aikana.